13 Mayıs 2012 Pazar

16 MAYIS TEŞEKKÜR YAZIM

     16 Mayıs yani 3 gün sonra benim doğum günüm.Doğum günlerini sevmediğimi yazılarımın birinde belirtmiştim.O yüzden doğum günümde ne kadar eğlendim ayol temalı bir yazı değil de bir teşekkür yazısı yazacağım.

    Öncelikle Anneler Günü'nde olduğumuz için beni herkesten daha iyi anlayamasa bile herkesten daha iyi tanıyan anne kokan anneme yalanları  için teşekkür ederim. 
    Benim için her şeyi yapabileceğine inandığım,akıl hocam,canım ciğerim babama sadece kendinin bir şeylerden kırılabileceğini sandığı ve benim için önemli olan hiçbir aktiviteye izin vermediği için teşekkür ederim.
      Karşısındakinin sinirlendiği ya da günlerce ağladığı şeyler için katıla katıla gülen ablama bana güven duygusu veremediği için ; senelerdir bir şey öğrenmemek için kendini zorlayan babaanneme yemekleri için teşekkür ederim.
     Otobüste uyuduğum zaman beni son durağa gelmeden uyandıran beni hiçbir zaman terk etmeyen dedemden onu son durakta uyandıramadığım ve sonsuzluğa terk ettiğim için özür dilerim.
     Bu zamana kadar benimle olan evcil hayvanlarıma büyümeme yardım ettikleri ve yalnızlığımı paylaştıkları için teşekkür ederim.
     Ayda yılda  gördüğüm akrabalarıma ve komşularıma bana dedikoduyu;içlerinde hiç meslek aşkı göremediğim öğretmenlerime bana karneyi alana kadar ayıya dayı demeyi öğrettikleri için teşekkür ederim.
   Benim dost sandığım halbuki arkadaşım bile olmayan insanlara karşı sahip olduğum güzel insanlara teşekkür ederim.
   Bana kazık atan , sırtımdan bıçaklayan ,iğrenç oyunlarına alet eden ,yaptığı pis işleri ben yapmışım gibi gösteren , suratıma konuşamayacak kadar korkak insanlara büyüklüğümden korktukları ve bana hayatı öğrettikleri için teşekkür ederim.
  Devamlı terslediğim,suratlarına suratlarına çemkirdiğim buna rağmen bana ılımlı yaklaşan arkadaşlarıma teşekkür ederim.
    Azıcık cesarete sahip olamadıkları için beni aylardır bekleten zamansız aptallara teşekkür ederim.
  Ölümün kurtuluş değil başlangıç olduğunu hatırlatan din varlığına beni arafta bıraktığı için ; ülkenin arkasından her türlü işi çeviren insanlarla beni aynı çuvala koyduğu için millet varlığına teşekkür ederim.
   Doğumumdan bu zamana kadar hemen hemen bütün fikirlerimin değişmesine rağmen bakiliğini koruyan Fenerbahçeme teşekkür ederim.

   İnsanlardan gördükleri onca dışlamaya rağmen para veya silah için değil  hala insanlık için çalışan sanatçılara ve bilim insanlarına hayatımı yaşanabilir kıldıkları için teşekkür ederim.

      Hayallerime erişmemde önüme çıkan herkese, hala oturduğum yerden dünyayı değiştirebileceğime inandığım, uyuşukluğum ve korkaklığım için  gitme planları kurduğu halde bir bavul bile alamamış,kapıyı çekip çıkamamış kendime teşekkür ederim.
    


Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim :))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Siz yorum yaptıktan sonra kim arkanızdan ne demiş öğrenmek için lütfen mail adresinizi girmeyi unutmayın!